Plii Tungstate

Plii Tungstate pilt

Hiina nimi : 钨 酸 铅

CAS number : 7759-01-5

Keemiline valem : PbWO4

Molekulmass : 455.03800

Täpne mass : 455,90700

Tuuma pulber on keskkonnasõbralik ja madala saastatusega, tuuma pulbri nõuetekohane kasutamine on maailma energia jaoks kaasaegse kasutamise oluline suund. Kuid tuumaelektrijaama seadmete kasutamisel võib toimuda ioniseeriv kiirgus. Kiirgus peab olema piisavalt kaitstud. Peamine volframaadi kogus suureneb. Varem kasutatakse PbO-d sageli mitmesuguste antiradiatsioonimaterjalide, kindlate, rõivaste, mütside, millel on γ-kiirgusele anti-kiirguse omadustega, täitematerjalina. Kuid PbO võib inimest ja keskkonda kahjustada. Toote omaduste parandamiseks kasutatakse W3-d PbO-s ja välismaal. Kuid WO3 poolt valmistatud kindad või riided on madala kiirgusvõimega.

Plii volframaadi (PbWO4) kasutamine täitematerjalina võib oluliselt parandada toote retroviirusevastast omadust. Plii volframaadi tera suurus võib mõjutada kiirguse vastast vara. Kui plii volframaati kasutatakse täitematerjalina kaitseseadmesse, seda väiksem on selle tera suurus, seda parem on selle turustaja, seda parem on selle kaitsevõime. Seega on parem, et plii volframaat oleks väiksem. Õige sünteesimeetodi uurimiseks on protsessitingimuste kontrollimine hädavajalik, et saada peenema tera suurus ja ühtlane plii volframaat.

Tootmismeetod

Volframipulber ja pliioksiid, mis reageerivad kõrgel temperatuuril või kuumutades volframpulbrit ja PbO2, võivad saada pliid volframaati.