Tungstate'i tüüp

Tungstate pilt

Tavaline volframaat sisaldab naatriumvolframaati (Na2WO4 · 2H2O), kaltsium-volframaati (CaWO4), koobalti volframaati (CoWO4), kaadmium-volframaati (CdWO4), ferro-volframaati (FeWO4), ammooniumi volframaati [(NH4) 6W7O24 · 6H2O] ja tsingi volframaati (5ZnO · 12WO3) jne.

Tähemärgid

Naatriumvolframaat on värvitu kristalne või valge kristalne pulber. Kas ilm on kuivas õhus ja kaotab kristallvee 100 ° C juures. Vees lahustuv naatriumvolframaat, etanoolis lahustumatu, suhteline tihedus 3,23 ~ 3,25, sulamistemperatuur 698 ℃ (kuivtooted). Tüüpiliselt on naatriumvolframaat dihüdraat Na2WO4 · 2H2O ja mis on peamine tooraine volframi keemilises uuringus, kui see kristalliseerub vähem kui 6 ℃, võib saada dekahüdraadi Na2WO4 · 10H2O.

Kaltsium-volframaat on valge pulber, tetragonaalne struktuur, suhteline tihedus 6,062, vees ja ammooniumkloriidi lahuses veidi lahustuv.

Ammooniumi volframaat on värvitu rombiline kristall, valged kristallid, vees lahustuvad, alkoholis lahustumatud. Ammooniumvolframaat kaotab 100 ℃ juures neli kristalliseerunud vee molekuli. Ammooniumvolframaati valmistatakse tavaliselt vedelas ammoniaagis lahustatud hüdraaditud volframhappega, seda ei saa valmistada otse vesilahusest.

Koobalti volframaat koos wolframiidi struktuuriga. CoO-WO3 süsteemis on sinikrohelised monokliinilised kristallid. Külmas lahjendatud happes vähesel määral lahustuv suhteline tihedus, lahustatuna vees lahustumatu kuumas kontsentreeritud happes.

Kaadmium-volframaat on valge või kollane fluorestseeruv kristall, millel on wramramite struktuur.

Tsingi volframaat on valge pulber, mis on stabiilne normaalsel temperatuuril ja rõhul.