Phosphotungstic Acid

Phosphotungstic Acid Picture

Hiina nimi : 磷 钨 酸

CASi number : 12067-99-1

Keemiline valem : H3O40PW12

Molekulmass : 2880.05000

Täpne kaal : 2881.20000

Phosphotungstic acid on värvitu, kahvatu-valge pulber või helekollane peen kristall, millel on happesuse ja oksüdatsiooni vähendamise kvaliteet, mida saab kasutada suure katalüütilise omadusega multifunktsionaalse uue katalüsaatorina ja stabiilsena. Seda võib kasutada homogeensete ja heterogeensete reaktsioonidena ning isegi kui seda saab kasutada faasiülekande katalüsaatorina, on keskkonnasõbralik, mis on roheline katalüsaator. See on kerge ilmastikutingimustega, lahustub alkoholis, eetris ja vees ning lahustatakse umbes 0,5 osa vees.

Tootmismeetod :

Allpool on toodud sammud, kuidas kasutada naatriumvolframaati toorainena kõrge puhtusastmega fosfaatide valmistamiseks:

(1) Segage naatriumvolframaadi lahus anorgaanilise happe lahusega, kuni saadakse aktiivne volframhappe sadestumine.

(2) Segage aktiivne volframhappe sadestumine fosforhappelahusega kuni aktiivse volframhappe sadestumiseni on täielikult lahustunud, seejärel saadakse fosfossündilahus;

(3) Pärast filtreerimist ja kristallimist võib anorgaanilise happe sadestaja lisamist fosfotungstiinhappe lahusesse saada kõrge puhtusastmega fosfotungstiinhappe saamiseks.

Rakendus

Peamiselt kasutatakse reaktiivina mitmesuguste alkaloidide, lämmastiku baasi, fenooli, valgu, peptooni, aminohapete, kusihappe, uurea, vere ja süsivesikute reaktiivi ja bioloogilise värvimise suhtes.

(1) Orgaanilise sünteesi reaktsiooniga katalüsaatorit kasutatakse vedela happe, mis võib põhjustada keskkonnareostust, nagu sulfiidhape, vesinikfluoriidhape, alumiiniumtrioksiid jne. Seda kasutatakse äsja väljatöötatud katalüsaatorina välismaal.

(2) Biokeemilised reaktiivid ja kromatograafia reagendid : Tavaliselt kasutatakse sadestamise, oksüdatsiooni ja värvi areneva ainena keemilise mürgi, meditsiinilise ekspertiisi ja biomaterjali analüüsi eraldamisel, identifitseerimisel. Analüüsides fosfossünteesi hapet, et tuvastada fosfori insektitsiidi puuviljades, köögiviljades, taimedes ja toitudes.

(3) Kasutatakse ka bioloogilise reagendina ja pigmendina. Seda kasutatakse valkude, alkaloidide ja teatud aminohapete sadestamiseks. Võrreldes kaaliumfosfossungaadi ja ammooniumfosfotungaadi lahustumatusega, võib selle lahustuvuse tõttu reaktiivina kasutada naatriumfosfotungtaasi.